5 signálů, které vás mohou upozornit na to, že máte problém s nedostatkem testosteronu

Necítíte se už delší dobu ve své kůži? Možná máte problém s nedostatkem testosteronu. Zde je 5 signálů, které to mohou naznačovat.

Pokles fyzické síly a přemíra únavy 

Pociťujete na sobě, že najednou fyzicky nestačíte tam, kde to dříve nebyl problém? Pociťujete vyčerpání a únavu, ačkoli odpočíváte dostatečně? Najednou se necítíte dobře při vykonávání fyzických aktivit? Nebaví vás sportovat, ačkoli dřív byl sport vaše velká vášeň? Tohle vše může značit, že jsou hodnoty testosteronu ve vašem těle v nepořádku.

Častá únava a nedostatek fyzických sil jsou problémy, které negativně ovlivňují kvalitu našeho života. Samozřejmě je naprosto logické, že s přibývajícími roky určité procento energie odchází, nicméně i to má své meze. Pokud cítíte, že je najednou podstatně těžší řešit i problémy každodenního života, je na čase podívat se po možnostech řešení. Dlouhodobé přetěžování a ignorování těchto signálů je cesta do pekla. 

Snížený zájem o sex nebo jeho úplná absence

Sexuální aktivita pozitivně ovlivňuje nejen náš partnerský život, ale i naší duševní pohodu a dokonce zdravotní stav. Potřeby máme ovšem každý jiné, zatímco někdo vyžaduje pohlavní styk každý den, jinému stačí mít sex 1x do měsíce. Zároveň je nutné zmínit, že je i naprosto v pořádku někdy zkrátka nemít chuť na sex

Problém nastává v momentě, kdy se z našeho života sexuální touhy a fantazie vytratí na více než 6 měsíců. V takovém případě již mluvíme o absenci libida či poruše sexuální touhy. Ztráta libida je jedním z příznaků poklesu testosteronu. Pokud tedy pociťujete problém v tomto ohledu, doporučujeme nechat si vyšetřit hladinu testosteronu

Problémy s erekcí

Erektilní dysfunkce je jednou z nejčastějších sexuálních dysfunkcí u mužů. Je přirozené, že k tomuto problému může docházet v období, kdy je muž pod velkým stresem, prochází nějakým obtížným životním obdobím či v momentě, kdy zkonzumoval velké množství alkoholu nebo jiných omamných látek. 

Pokud se však problémy s dosažením erekce objevují častěji, v první řadě zachovejte klid. Nestyďte se a vyhledejte odborníka, který vám s tímto problémem pomůže. I erektilní dysfunkce může poukazovat na nízkou hladinu testosteronu, což je řešitelný problém. 

Mrzutost a špatné nálady

Každý den není posvícení a někdy se zkrátka stane, že je člověk podrážděný a nepříjemný. Pokud jsou negativní nálady příliš časté, zpozorněte. Může to poukazovat i na problém zdravotního charakteru, který je provázaný s dalšími symptomy. Nedostatek testosteronu je jedním z nich. 

Příbytek hmotnosti, ztráta svalové hmoty

Nedostatek energie a síly se především podepisuje na nedostatku fyzické aktivity, jak už jsme si výše popsali. Úbytek pohybu vede ke zvyšování tělesné hmotnosti, což může vést až k obezitě. 

Testosteron je hormon, který mimo jiné podporuje tvorbu svalové hmoty, s jeho úbytkem tedy přirozeně dochází i k úbytku svalů. 

Příbytek hmotnosti může značit nedostatek testosteronu

A co teď?

Pokud jste při čtení těchto bodů nervózně pokyvovali hlavou a našli jste shodu s vaším životem, může se skutečně jednat o to, že máte nízkou hladinu testosteronu. To je problém, který se v dnešní době dá poměrně snadno řešit. Neváhejte tedy s návštěvou testosteronové kliniky ALPHALABS, kde vám zhotoví testy a zjistí, zda je tato domněnka pravdivá, či zda je problém někde jinde. 

Pamatujte především na to, že každý krok, který vám pomůže k lepšímu pocitu z vlastního života, je ten správný. Vše má svá řešení, jen je třeba je hledat. Jedním z nich může být právě i ALPHALABS.

Buďte opět na vrcholu svých sil

Zjistěte, jak můžeme pomoci i vám cítit se skvěle. Ozvěte se nám a získejte bezplatnou konzultaci.

Konzultace zdarma

Kliniky LABS1503

ALPHALABS je součástí rodiny klinik LABS1503, které od roku 2015 umožňují lidem vypadat, cítit se a žít lépe, mít kontrolu nad svým zevnějškem a milovat svoje tělo. Neustále sledujeme trendy, testujeme je, inovujeme, vývojem přivádíme k dokonalosti a nabízíme vám je tak, že jsou dostupné.

Bezplatná konzultace