Nikdy není pozdě být opět supermanem!

Spousta mužů se dnes, mnohem dříve než u minulých generací, potýká se ztrátou celkové vitality.

Mnohem dříve, než minulé generace pociťují útlum energie, hůře spí, zhoršuje se jim nálada a v neposlední řadě mohou pociťovat i útlum v sexuální oblasti. Na vině je často doslova vražedné tempo, stres a nedostatečná duševní hygiena, které potlačují v těle přirozené procesy, brzdí regeneraci a také snižují hladinu testosteronu, který je důležitý pro mužské fyzické i psychické zdraví.

Je přirozené, že se mužská vitalita a s ní spojená hladina testosteronu v těle během života mění. Prudce stoupá v období puberty, zhruba kolem 19.roku, kdy se formuje mužský vzhled, hlas i pohlavní orgány. V dalších letech je hladina testosteronu celkem stabilní nebo má jen malé výkyvy až do období 30.-40. roku, kdy začne přirozený pokles (kdy pokles začne být citelný je velmi individuální a souvisí také s životním stylem).

Opravdu nízkou hladinu hormonu začínají muži razantně pociťovat kolem 50. roku života.  Je ale otázkou, zda si muž musí v padesáti letech připadat starý. Jestli se u něj musí dostavit jistá sklíčenost a duševní nevyrovnanost, poruchy koncentrace nebo zhoršující se paměť. Jestli je v pokročilém věku nutné mít problémy se spánkem, tloustnout v oblasti břicha a přicházet o svalovou hmotu. Se všemi těmito obtížemi jdou pak ruku v ruce pocity méněcennosti a celkové psychické vyhoření.

Odpověď zní, nemusí. Každý má možnost volby a je jen na něm, zda se rozhodne starat se o sebe nebo nikoli. I padesátník může být energický aktivní člověk se spoustou plánů, nesmí jej ale brzdit vlastní tělo. Díky moderní medicíně je možné zjistit co je příčinou fyzického a psychického diskomfortu a problém odstranit.

Najděte znovu svou energii

Na začátku úspěšné cesty za zdravím musí první krok udělat každý sám. Někdy je to velmi těžké, muži si nechtějí přiznat problémy, mávají nad nimi rukou a zaměstnávají svou hlavu něčím jiným. Zvláště, pokud se jedná o problémy v sexuální rovině, je důležité uvědomit si, že mluvit o problému není projevem slabosti, ale naopak. První, co může každý udělat sám, je začít se zdravým životním stylem, do kterého patří:

  • dostatečné množství pohybu na čerstvém vzduchu
  • vyvážená životospráva obsahující dostatek vitamínů a minerálů
  • odbourání stresu a vyhýbání se stresovým situacím
  • kvalitní noční spánek.

V mnoha případech jen samotná změna životního stylu nestačí, tělo nedokáže samo vytvářet potřebné množství testosteronu, a je proto zapotřebí řešit obtíže s odborníkem. „Není nutné mít doporučení od praktického nebo jiného lékaře. Stačí přijít na kliniku ALPHALABS a zde podstoupit všechna potřebná vyšetření. Na základě výsledků stanoví lékař diagnózu a navrhne jednu z variant, jak zvýšit hladinu testosteronu v organismu,“ říká MUDr. Marek Dvořák.

Samotná léčba muže nijak neomezuje v běžném životě, je zcela diskrétní a časově nenáročná. Není proto jediný důvod, proč opět nepocítit komfort mladické energie a radosti ze života. Stačí se jen rozhodnout a jít do toho.

Buďte opět na vrcholu svých sil

Zjistěte, jak můžeme pomoci i vám cítit se skvěle. Ozvěte se nám a získejte bezplatnou konzultaci.

Konzultace zdarma

Kliniky LABS1503

ALPHALABS je součástí rodiny klinik LABS1503, které od roku 2015 umožňují lidem vypadat, cítit se a žít lépe, mít kontrolu nad svým zevnějškem a milovat svoje tělo. Neustále sledujeme trendy, testujeme je, inovujeme, vývojem přivádíme k dokonalosti a nabízíme vám je tak, že jsou dostupné.

Bezplatná konzultace