Chladný jako led

aneb testosteron a otužování

Že je otužování zdraví prospěšné ví dnes snad každý!
Věděli jste ale, že otužování přispívá také k hormonální rovnováze a má pozitivní vliv na hladinu testosteronu?

Testosteron je produkován v mužských varlatech. Ta nemají příliš v lásce teplo, proto jsou také umístěna mimo mužské tělo.
Nejvíc se jim líbí při teplotě 32,9 - 34 °C.

Ať už si dáte po ránu ledovou sprchu nebo se vydáte v zimě s přáteli k rybníku, expozice chladu stimuluje uvolňování luteinizačního hormonu, který reguluje produkci testosteronu. Otužování má tedy pozitivní vliv na hladinu testosteronu a dokonce zvyšuje libido.

„Ledová sprcha po ránu - lepší než shot espressa!“

Zároveň má vystavení se ledové vodě pozitivní vliv na psychiku, zajistí nárůst dopaminu a pomůže nakopnout imunitu.

Nárůst energie, zmírnění úzkostí, kvalitnější spánek, rozproudění krve, odolnější psychika. S tím vším právě otužování pomůže a to vše pozitivně ovlivní hladinu testosteronu.

A proč že je potřeba mít hladinu testosteronu v pořádku?
Tento hormon u mužů mimo jiné ovlivňuje nárůst svalové hmoty, má významný vliv na libido a sexuální schopnosti, hraje významnou roli v prevenci osteoporózy a podílí se na psychickém rozpoložení jedince.

Při jeho nedostatku hrozí například ztráta svalové hmoty, snížená motivace, únava, náladovost, problémy se spánkem nebo snížený zájem o sex.

Otužování může být skvělou prevencí a je užitečným doplňkem!

Někdy na to ale sami nestačíme. Pro tyto případy již dnes existuje snadná pomoc v podobě testosteronové léčby. TRT (substituční terapie testosteronem) má své místo tam, kde z různých důvodů není možné dosáhnout dostatečné přirozené produkce testosteronu ani při optimalizaci faktorů životosprávy.

Buďte opět na vrcholu svých sil

Zjistěte, jak můžeme pomoci i vám cítit se skvěle. Ozvěte se nám a získejte bezplatnou konzultaci.

Konzultace zdarma

Kliniky LABS1503

ALPHALABS je součástí rodiny klinik LABS1503, které od roku 2015 umožňují lidem vypadat, cítit se a žít lépe, mít kontrolu nad svým zevnějškem a milovat svoje tělo. Neustále sledujeme trendy, testujeme je, inovujeme, vývojem přivádíme k dokonalosti a nabízíme vám je tak, že jsou dostupné.

Bezplatná konzultace