Nízká hladina testosteronu - co by měl vědět každý muž?

Co je dobré vědět o hladině testosteronu, jaká jsou rizika jeho nedostatku a jaké výhody plynou z jeho optimalizace? Udělejte si základní přehled o testosteronové terapii.

Testosteronová terapie: Co by měl každý muž vědět

Testosteron, klíčový hormon v mužském těle, má zásadní vliv na mnoho aspektů mužského zdraví a wellness. Pokles hladiny testosteronu s věkem je přirozený, ale u některých mužů může docházet ke snižování hladiny tohoto hormonu rychleji nebo dříve v životě, což může mít významný dopad na kvalitu jejich života.

Mýtů kolem testosteronové terapie existuje velké množství. Pokud vás zajímá, co je na nich pravdy, přečtěte si náš článek

K optimalizaci testosteronu na jeho přirozenou hodnotu na naší klinice využíváme dvě spolehlivé metody: injekční aplikaci hormonu nebo testosteronový gel

Pro koho je testosteronová terapie?

Testosteronová terapie je obvykle zvažována u mužů, kteří trpí symptomy nízké hladiny testosteronu. Mezi tyto symptomy patří například:

 • Únava a snížená energie: Nízká hladina testosteronu může vést k pocitu neustálé únavy a snížené vitality.
 • Snížená sexuální touha: Pokles libida je často jedním z prvních příznaků nízkého testosteronu.
 • Erektilní dysfunkce: Muži s nízkou hladinou testosteronu mohou mít potíže s dosahováním a udržením erekce.
 • Ztráta svalové hmoty a síly: Testosteron je klíčový pro udržení svalové hmoty a síly, takže nízká hladina může vést k jejich úbytku.
 • Zvýšená hmotnost těla: Nízká hladina testosteronu může vést k nárůstu tělesného tuku.

Je důležité, aby se muži rozhodli začít s testosteronovou terapií po konzultaci s lékařem a provedení krevních testů. Zapomeňte ale na domácí test na testosteron, raději se objednejte na bezplatnou konzultaci a dopřejte si profesionální péči.

Možné pozitivní účinky testosteronové terapie

Pozitivní účinky se obvykle dostaví velmi rychle. Je více než vhodné podpořit efekt zdravým životním stylem, kvalitní stravou a zařazením pohybu. Klienti ALPHALABS uvádí, že pozitivní účinky pocítili už po dvou měsících terapie.
Patří mezi ně: 

 • Nárůst energie a přirozená vitalita
 • Psychická pohoda
 • Zlepšení fyzické kondice
 • Snížení tuku a zvýšení svalové hmoty
 • Rychlejší regenerace
 • Zvýšení libida a kvalitnější erekce
 • Lepší soustředěnost
 • Lepší zdraví kostí
 • Tělesná i duševní harmonie

Možné komplikace 

S hormonální optimalizací mohou být spojené různé výzvy, kterým někteří muži musí čelit. Mezi ně může patřit například tvorba akné nebo snížená fertilita. Nestává se to příliš často, ale je to naprosto normální jev. V ALPHALABS si umíme poradit s jakýmkoliv problémem, o kterém víme! Pokud tedy v průběhu léčby pocítíte jakýkoliv vedlejší účinek, neváhejte se na nás obrátit, vše se dá vyřešit.

Vyřazení z léčby, aneb pro koho hormonální optimalizace není

Je důležité si uvědomit, že účinky testosteronové terapie se mohou lišit mezi jednotlivými muži a mohou být ovlivněny mnoha faktory, včetně věku, zdravotního stavu a životního stylu. Před zahájením je tedy vhodná návštěva lékaře. 

Nelze léčit klienty s diabetem, historií kardiovaskulárních onemocnění a vysokou predispozicí rakoviny prostaty. Platí také to, že klient, který v nejbližší době zvažuje pořízení potomků, není vhodným kandidátem na léčbu testosteronem.

Pokud pociťujete negativní dopad nízké hladiny testosteronu na váš život a zvažujete testosteronovou terapii, neváhejte nás kontaktovat a objednat se na konzultaci zdarma

V ALPHALABS se o vás postará tým profesionálů. Vše probíhá v příjemném prostředí plném důvěry, vždy se setkáte s pochopením a diskrétností.

Vezměte svůj život opět do svých rukou.

Buďte opět na vrcholu svých sil

Zjistěte, jak můžeme pomoci i vám cítit se skvěle. Ozvěte se nám a získejte bezplatnou konzultaci.

Konzultace zdarma

Kliniky LABS1503

ALPHALABS je součástí rodiny klinik LABS1503, které od roku 2015 umožňují lidem vypadat, cítit se a žít lépe, mít kontrolu nad svým zevnějškem a milovat svoje tělo. Neustále sledujeme trendy, testujeme je, inovujeme, vývojem přivádíme k dokonalosti a nabízíme vám je tak, že jsou dostupné.

Bezplatná konzultace