Vyvracíme mýty o testosteronové terapii

Mýtů kolem testosteronové terapie existuje nespočet. Je na nich alespoň trochu pravdy? To a mnohem víc vám prozradíme v tomto článku.

Mýtus: Testosteronová terapie je jen hezký název pro nezákonné steroidy

Optimalizace hladiny testosteronu pod lékařským dohledem nemá nic společného s nezákonným užíváním hormonů, které praktikují jedinci, kteří testosteron využívají jen za účelem nárůstu svalů. To ale bohužel obvykle bývá extrémní dávkování pochybných preparátů, které je navíc pro zdraví významným rizikem. 

Testosteronová terapie se ale významně liší mimo jiné neustálým dohledem odborníků, pravidelnými kontrolami a správným dávkováním, které je vždy přizpůsobeno klientovi. Dalším velmi podstatným rozdílem je i druh aplikovaného preparátu. V ALPHALABS používáme pouze preparáty od spolehlivých dodavatelů schválené Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Mýtus: Testosteronová terapie je pouze pro mladé sportovce

Tento mýtus vznikl částečně kvůli zneužívání testosteronu výkonnostními sportovci. Nicméně, testosteronová terapie je určena pro muže všech věkových kategorií, kteří mají symptomy nízké hladiny testosteronu.

Mýtus: Testosteronová terapie vede k agresivitě

Existuje povědomí, že užívání testosteronu může způsobit agresivitu nebo impulsivní chování. Nicméně, výzkum naznačuje, že drtivá většina mužů na testosteronové terapii nezaznamenává nárůst agresivity. Naopak!
Klienti ALPHALABS potvrzují, že lépe zvládají stresové situace, dokáží lépe ovládat vztek a jsou celkově více v psychické pohodě.

Mýtus: Testosteronová terapie způsobuje závislost 

Existuje obava, že užívání testosteronu může vést k závislosti. Nicméně, pokud je testosteron správně a podle lékařských pokynů předepisován, riziko závislosti je velice nízké.

Mýtus: Nízká hladina testosteronu je výmysl poslední doby

Toto tvrzení je založené na pravdivém základu, vysoké tempo našich životů v kombinaci s moderním životním stylem si vybírají svou daň na psychické i fyzické pohodě. Celkový stav zdraví mužů má vliv na hladinu hormonů, a tedy i na hladinu testosteronu. 

Množství testosteronu v mužském těle se mění po celý život. Nejvyšší hladiny testosteronu dosahují muži kolem 20. roku života, okolo 30 let začíná docházet k přirozenému poklesu o cca 1 % ročně. Tento pokles negativně ovlivňuje (zrychluje a zesiluje) právě moderní způsob života. Sedavé zaměstnání, špatná životospráva, častý stres a snížená fyzická aktivita, to vše v kombinaci se zvyšujícím se věkem, ovlivňuje hladinu testosteronu a podporuje její úbytek.

Tato problematika tu byla vždy. Dnes je ale možné ji skutečně řešit. Existuje mnoho cest, jak hladinu testosteronu podpořit, například vyváženou stravou, pravidelným cvičením, suplementací vitamínů nebo třeba otužováním. Pokud na to ale sami nestačíte, existuje snadná pomoc v podobě hormonální optimalizace.

Je důležité si uvědomit, že testosteronová terapie má své výhody i výzvy, se kterými si ale v ALPHALABS umíme poradit. Rozhodnutí využití optimalizace testosteronu by mělo být individuální a řízené lékařem na základě konkrétních potřeb a zdravotního stavu klienta.

V ALPHALABS se o vás postará tým profesionálů. Vše probíhá v příjemném prostředí plném důvěry, vždy se setkáte s pochopením a diskrétností.

Kvalitu změny pocítíte brzy nejen vy, ale i vaše okolí.

Buďte opět na vrcholu svých sil

Zjistěte, jak můžeme pomoci i vám cítit se skvěle. Ozvěte se nám a získejte bezplatnou konzultaci.

Konzultace zdarma

Kliniky LABS1503

ALPHALABS je součástí rodiny klinik LABS1503, které od roku 2015 umožňují lidem vypadat, cítit se a žít lépe, mít kontrolu nad svým zevnějškem a milovat svoje tělo. Neustále sledujeme trendy, testujeme je, inovujeme, vývojem přivádíme k dokonalosti a nabízíme vám je tak, že jsou dostupné.

Bezplatná konzultace